loading...
SPOTKANIA ZESPOŁU LUDOWEGO

Miłośników polskiego folkloru serdecznie zapraszamy na próby po Mszy św. niedzielnej do Sali Szkolnej. Tańca ludowego będzie uczyła pani  choreograf  z Chicago. Mamy nadzieję, że Zespół ten będzie skupiał przez wiele lat  polonijną młodzież i dzieci. Głównym celem działalności Zespołu to praca i cały proces wychowawczy młodego pokolenia Polaków, na który składają się; nauka patriotyzmu, polskości, tradycji polskich i kultury, obowiązkowości,  odpowiedzialności, obcowania wśród rówieśników oraz wspólnoty parafialnej, a nade wszystko wychowania młodzieży w tradycji naszej wiary.

Zapisy prosimy kierować  do biura parafialnego; saintpeter@stpeterdal.com

 

Msza z udzialem dzieci

Zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę 12 listopada o godz. 11:00am w intencji naszej Ojczyzny z okazji Świeta Odzyskania Niepodległości.

 

FESTIWAL POLSKI W DALLAS

II Festiwal Polski odbędzie się 21/22 października na terenie naszej parafii. Festiwal Parafialny jest największą imprezą środowiska polonijnego w Dallas. Jest  wspaniałą okazją do zaprezentowania gościom  bogatych polskich tradycji, naszej kultury i historii.   

Dochód z festiwalu przeznaczony będzie na wsparcie utrzymania naszego ośrodka duszpasterskiego w Dallas.  Podobnie jak w ubiegłym roku nie zabraknie atrakcji. Będzie  również smaczna polska kuchnia.

Kontakt: Marek Ochal (214-431-8844) agnieszka0215@yahoo.com ) Anna Joy (972-523-2550 aniasjoy@gmail.com). 

 

 

KATECHEZA

 Katechezę przed komunijną prowadzi -  Sławka Palys
Przygotowanie do I Komunii św.—Regina Nowosiad
Katecheza po komunijna - Katarzyna Formela
Przygotowanie do bierzmowania - ks. Jacek
 Kosciół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas                        sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

 

Zdjecia z majowki w Dallas

                                                               

 

Galeria

 

 

 

Parish Office

2907 Woodall Rodgers Fwy.
Dallas, Texas / TX 75204-2739
Tel. 214-855-1384 / Fax 214-855-1309
2015 - 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2907 Woodall Rodgers Fwy.
Dallas, Texas / TX 75204-2739
Tel. 214-855-1384 / Fax 214-855-1309 / saintpeter@stpeterdal.com

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

do góry