loading...
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Środa XXIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Kosmy i Damiana, świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy | czytania na dziś »
SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Gratulujemy! Niech światło waszej wiary oświeca drogi naszych braci i sióstr.

Marcinowi Żarnowskiemu za oprawę muzyczną, Annie Stankiewicz, Katarzynie Faber, Janowi Formella ubogacenie liturgii w solowy śpiew, Jerzemu Dąbrowskiemu za dekorację kościoła, oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób okazali pomoc i życzliwość w przygotowaniu liturgii, jak również wszystkim uczestnikom Mszy Świętej  za modlitwy—składamy serdeczne podziękowania.

 

KATECHEZA 2018/2019

Nowy rok katechetyczny  rozpoczęliśmy na początku września. Obecnie prowadzimy zapisy na katechezę.                                        

Formularze zgłoszeniowe wyłożone są na stoliku przy wejściu do Kościoła. Po wypełnieniu proszę złożyć je w przygotowanym w tym samym miejscu koszyku.

Katechezę przed komunijną prowadzi -  Sławka Palys

Przygotowanie do I Komunii św.—Regina Nowosiad

Katecheza po komunijna - Katarzyna Formela

Przygotowanie do bierzmowania - ks. Jacek

Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże.                                

 Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu  duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koło Różańca św., zespół „Maki”, Liturgiczna Służba Ołtarza (lektorzy, ministranci). Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

 

WYD Panama 2019

34. Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odbędą się w dn. 22-27 stycznia 2019 r. w stolicy Panamy. Jak powiedział przewodniczący lokalnego komitetu organizacyjnego, abp Jose Domingo Ulloa Mendieta, wybór daty spotkania podyktowany został względami klimatycznymi, ponieważ styczeń jest miesiącem letnim. Ponadto, jest to pora sucha, która sprzyja organizacji wydarzeń plenerowych.

Ważnym argumentem pastoralnym, przemawiającym za organizacją ŚDM na początku roku kalendarzowego, jest także fakt, że od połowy grudnia do Środy Popielcowej, uczniowie i studenci w krajach Ameryki Centralnej przebywają na wakacjach. Jak podkreślał w rozmowie z KAI nuncjusz apostolski w Panamie, abp Andrés Carrascosa Coso, dla młodzieży z tej części świata udział w poprzednich 15-stu edycjach ŚDM wiązał się nie tylko z dużymi wydatkami, ale też z koniecznością uzyskania pozwolenia na wyjazd w trakcie zajęć w szkołach i na uczelniach – co uniemożliwiało wyjazd większości młodych ludzi.

 

ZMIANA ARCHITEKTURY WNĘTRZA KOŚCIOŁA

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zmianą architektury prezbiterium naszego kościoła na spotkanie otwarte w niedzielę, 30 wrzesnia, 2018. Spotkanie odbedzie się w kosciele o godz. 10:30 rano. Obecny projekt powstal przy wspolpracy z Diecezjalna Komisja Liturgiczna i miejscowym architektem Hugo Monsanto. www.hugomonsanto.com

 

Zdjecia z majowki w Dallas

                                                               

 

Galeria

 

 

 

Parish Office

2907 Woodall Rodgers Fwy.
Dallas, Texas / TX 75204-2739
Tel. 214-855-1384 / Fax 214-855-1309
2015 - 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2907 Woodall Rodgers Fwy.
Dallas, Texas / TX 75204-2739
Tel. 214-855-1384 / Fax 214-855-1309 / saintpeter@stpeterdal.com

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

do góry