loading...
Fotogalerie Ogłoszenia duszpasterskie 11 listopada

 


 • NIEOPOWIEDZIANE 39-45

  W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

  W związku z tak ważną rocznicą Basia Gałaj, postanowiła stworzyć album muzyczny, składający się z 9 piosenek napisanych na podstawie historii usłyszanych od osób które Wojnę przeżyły i są nadal wśród nas.  Spotykała się z bohaterami Wojny od Sierpnia zeszłego roku, wysłuchała ponad 40 historii  i na podstawie tego co usłyszała napisała teksty piosenek, muzykę itd. Utwory są po polsku, angielsku oraz hebrajsku.

  Przyszedł czas gdzie potrzebna jest jej pomoc finansowa.

  Pieniądze zebrane poprzez kampanię będą przeznaczone na opłacenie studia, muzyków, producenta, inżyniera dźwięku itd.

  Każda pomoc będzie dla niej niewiarygodnie pomocna i ważna. Liczy się na prawdę każdy dolar, każda złotówka, szczególnie że do zakończenia kampanii zostało zaledwie 25 dni.

  Tu nie chodzi o Basie Gałaj. Chodzi o pamięć tych którzy Wojnę przeżyli, są z nami do dziś - a tak często zapominamy o nich, a ich historie są nieopowiedziane. 

  Może znasz osoby które byłyby zainteresowane projektem i byłyby w stanie wesprzeć projekt finansowo? W jakimkolwiek stopniu!

  Z całego serca dziękujemy za wsparcie! Jesteśmy bardzo bardzo wdzięczni.

  29 października 2016r. 2668
 • WYJAZDY NA WAKACJE

  Wielu naszych parafian udaje się na wakacje i odwiedziny rodzin w Polsce i innych krajach. Na drogę pokoju i pomyślności niech was kieruje  Wszechmogący Bóg, a Rafał Archanioł niech wam towarzyszy w drodze. Wakacje niech będą dla wszystkich błogosławionym czasem duchowego odrodzenia.

   

  24 stycznia 2017r. 6874
 • 23 czerwca biuletyn

  26 lipca 2016r. 15984 1 2
 • UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA - PODZIEKOWANIE

  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa mocno wrosła  w polską i polonijną tradycję religijną.   Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji Bożego Ciała. Radzie Duszpasterskiej   za przygotowanie ołtarzy oraz za bogatą dekorację ołtarzy, dziewczynkom za sypanie kwiatów, ministrantom za piękną i ofiarną służbę, oraz wszystkim parafianom i gościom za udział w procesji. Była to niedziela wielkiej manifestacji naszej wiary i dniem wdzięczności Bogu za dar Eucharystii.  Dziękuję również za zorganizowanie przez Radę Duszpasterską poczęstunku po Mszy św.

   

  04 grudnia 2016r. 7652
 • 25. ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KŚ. JACKA NOWAKA

  Gratulacje dla naszego proboszcza, wielebnego Jacka Nowaka, w 25. rocznicę święceń kapłańskich. Urodzony w 1964 roku w Polsce, ukończył sześć lat studiów seminaryjnych i uzyskał tytuł magistra teologii w 1994 roku. Jako „Kapłan                       misyjny” Towarzystwa Zakonnego Ojców Chrystusowców z Poznania, wielebny Jacek Nowak pełni funkcję proboszcza (i jedynego kapłana) ) w naszym Kościele katolickim św. Piotra Apostoła od 2015 r.  Doceniamy jego poświęcenie dla                         zachowania katolickiej misji naszej parafii. Nasza parafia, choć niewielka, jest dumna ze swojego wyjątkowego pochodzenia i historycznego znaczenia w  centrum Dallas. Świętujemy jej wieloetniczne Teksaskie i polskie dziedzictwo.   Nasza wiara katolicka jest wspierana przez rozwijające się życie duchowe,  społeczne, kulturalne, muzyczne, modlitewne, studium biblijne, pielgrzymki  i katechizacje młodzieży. Msze odprawiane są w języku angielskim i polskim.

  Od 1996 r. ksiądz Nowak służył w „polonijnych” parafiach w Sterling Heights, Michigan; Saint Louis Missouri; Calgary, Kanada; Kingston, Ontario, Kanada; Chicago, Illinois; Poughkeepsie, Nowy Jork. W stanie Texas, ksiądz Nowak służył      w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Houston i w naszej parafii św. Piotra w Dallas. Z tego powodu ksiądz Nowak może być uznany jako  „Teksańczyk” [oprócz swojego polskiego i amerykańskiego obywatelstwa]. Dziękujemy księdzu  Nowakowi! Nasze najlepsze życzenia na 25. rocznicę święceń.

   

  10 listopada 2016r. 7392 22
 • Zdjecia z Bierzmowania

  By Regina Wypych

  15 lutego 2016r. 3670 48
 • Zdjecia z majowki w Dallas

                                                                 

   

  19 stycznia 2016r. 10234 29
 • 19 stycznia 2016r. 19 stycznia 2017r. 33 11657 Drukuj
  2015 - 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2907 Woodall Rodgers Fwy.
  Dallas, Texas / TX 75204-2739
  Tel. 214-855-1384 / Fax 214-855-1309 / saintpeter@stpeterdal.com

  projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

  do góry