dodano: 2016-01-19 13:22:44 autor: 1 odsłon: 7250

Fotogalerie • 25. ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KŚ. JACKA NOWAKA

  Gratulacje dla naszego proboszcza, wielebnego Jacka Nowaka, w 25. rocznicę święceń kapłańskich. Urodzony w 1964 roku w Polsce, ukończył sześć lat studiów seminaryjnych i uzyskał tytuł magistra teologii w 1994 roku. Jako „Kapłan                       misyjny” Towarzystwa Zakonnego Ojców Chrystusowców z Poznania, wielebny Jacek Nowak pełni funkcję proboszcza (i jedynego kapłana) ) w naszym Kościele katolickim św. Piotra Apostoła od 2015 r.  Doceniamy jego poświęcenie dla                         zachowania katolickiej misji naszej parafii. Nasza parafia, choć niewielka, jest dumna ze swojego wyjątkowego pochodzenia i historycznego znaczenia w  centrum Dallas. Świętujemy jej wieloetniczne Teksaskie i polskie dziedzictwo.   Nasza wiara katolicka jest wspierana przez rozwijające się życie duchowe,  społeczne, kulturalne, muzyczne, modlitewne, studium biblijne, pielgrzymki  i katechizacje młodzieży. Msze odprawiane są w języku angielskim i polskim.

  Od 1996 r. ksiądz Nowak służył w „polonijnych” parafiach w Sterling Heights, Michigan; Saint Louis Missouri; Calgary, Kanada; Kingston, Ontario, Kanada; Chicago, Illinois; Poughkeepsie, Nowy Jork. W stanie Texas, ksiądz Nowak służył      w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Houston i w naszej parafii św. Piotra w Dallas. Z tego powodu ksiądz Nowak może być uznany jako  „Teksańczyk” [oprócz swojego polskiego i amerykańskiego obywatelstwa]. Dziękujemy księdzu  Nowakowi! Nasze najlepsze życzenia na 25. rocznicę święceń.

   

  10 listopada 2016r. 8462 22
 • LETNIE WSPOMAGANIE PARAFII

  Miesiące letnie przynoszą wiele zmian, nawet w naszym “chodzeniu do  kościoła”. Chciejmy mieć w świadomości, że kościół/parafia w tym okresie  kiedy nas nie ma, istnieje, działa, a z tym związane są   wydatki aby utrzymać to wszystko, co pozwala nam mieć to miejsce które nazywamy naszą parafią. Niedzielna ofiara każdego z nas to nam zapewnia i zabezpiecza. Bóg zapłać! 
   

  22 listopada 2016r. 1919
 • NIEOPOWIEDZIANE 39-45

  W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

  W związku z tak ważną rocznicą Basia Gałaj, postanowiła stworzyć album muzyczny, składający się z 9 piosenek napisanych na podstawie historii usłyszanych od osób które Wojnę przeżyły i są nadal wśród nas.  Spotykała się z bohaterami Wojny od Sierpnia zeszłego roku, wysłuchała ponad 40 historii  i na podstawie tego co usłyszała napisała teksty piosenek, muzykę itd. Utwory są po polsku, angielsku oraz hebrajsku.

  Przyszedł czas gdzie potrzebna jest jej pomoc finansowa.

  Pieniądze zebrane poprzez kampanię będą przeznaczone na opłacenie studia, muzyków, producenta, inżyniera dźwięku itd.

  Każda pomoc będzie dla niej niewiarygodnie pomocna i ważna. Liczy się na prawdę każdy dolar, każda złotówka, szczególnie że do zakończenia kampanii zostało zaledwie 25 dni.

  Tu nie chodzi o Basie Gałaj. Chodzi o pamięć tych którzy Wojnę przeżyli, są z nami do dziś - a tak często zapominamy o nich, a ich historie są nieopowiedziane. 

  Może znasz osoby które byłyby zainteresowane projektem i byłyby w stanie wesprzeć projekt finansowo? W jakimkolwiek stopniu!

  Z całego serca dziękujemy za wsparcie! Jesteśmy bardzo bardzo wdzięczni.

  29 października 2016r. 3058
 • Bierzmowanie

  19 stycznia 2017r. 2447 25
 • CZAS WAKACJI I URLOPÓW Niedzielna Msza sw. w sierpniu będzie sprawowana o godz. 12:30.

  Kto może, w gorącym letnim czasie udaje się na wakacyjny odpoczynek.Cieszę się, że podczas mojej nieobecności urlopowej od 1 sierpnia przez cztery   tygodnie troskę duchową nad naszą wspólnotą obejmie  ks. Robert Brawanski, (469-386-9917) pełniący na co dzień posługę u św. Edwarda, Dallas oraz ks. Bartłomiej Jasilek, SVD, proboszcz parafii pw. Matki Miłosierdzia w Fort Worth.       

            Niedzielna Msza sw. w sierpniu będzie sprawowana o godz. 12:30.                                                                                                                                                                                                                                         

  04 grudnia 2016r. 8096
 • Zdjecia z majowki w Dallas

                                                                 

   

  19 stycznia 2016r. 10569 29
 • 19 stycznia 2016r. 1 7250