loading...
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Piątek XXIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Władysława z Gielniowa | czytania na dziś »

Rada Parafialna przy kościele Św. Piotra Apostoła w Dallas informuje, że 27-09-2020 nasz  ks. Proboszcz Jacek Nowak odprawi ostatnią Mszę Św. w naszym kościele. Dziękujemy ks Jackowi za dobrą współprace na rzecz naszego kościoła i wspólnoty parafialnej. Razem z angielsko języczną radą dobrze się nam pracowało i osiągnęliśmy wiele sukcesów: jak wspólna procesja na Boże Ciało, wspólny jesienny festiwal, wspólna rada parafialna i finansowa, zespól dziecięcy Maki. W maju tego roku pomimo pandemii dzięki staraniom ks Jacka dostaliśmy pozwolenie od Biskupa na celebracje 100 rocznicy urodzin Ojca Św. Jana Pawła. We Mszy Św. brali udział przedstawiciele organizacji polonijnych. Coraz więcej młodych ludzi uczęszcza na Msze Św. zarówno angielskie jak i polsko języczne. 

Pomimo pandemii parafia finansowo stoi bardzo dobrze, audyt w sierpniu wykazał zaoszczędzone pieniądze. Pod kierownictwem ks Jacka została wyremontowana plebania, która była w bardzo złym stanie. Według 7 audyt  remont został wykonany bardzo dobrze niskim kosztem pomimo to, ks Jacek został posadzony o malwersacje parafialnych pieniędzy. Podejrzliwi parafianie z polsko języcznej grupy pisali skargi do Prowincjała przez cały czas  posługi ks Nowaka w naszej parafii. Częste kontrole nie stwierdziły żadnych nieprawidłowości. Innym powodem podejrzeń były wyjazdy księdza do Houston w kwietniu i maju tego roku. Oskarżano go, że jeździ tam do kobiety.  Ks Jacek ma bardzo chorego brata, który leczy się u dr. Burzyńskiego i to było powodem częstych wyjazdów. Są to tylko niektóre przykłady pokazujące jak plotka i bezpodstawne posadzenia mogą utrudnić i zrujnować życie człowieka i nawet księdza.

Rada Parafialna skierowała prośbę do Prowincjała o przedłużenie posługi ks Nowaka w naszej parafii, i o nieprzenoszenie w czasie trwania pandemii koronavirus ale nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Przykro nam, że nikt z księdza przełożonych nie skontaktował się ani z Radą Parafialną czy finansową prawnie zatwierdzoną przez Biskupa w Dallas do reprezentowania parafii  i opieki nad nią. Jak nam wiadomo, również ks. Biskup oraz ks. Proboszcz dla dobra parafii prosili Prowincjała o przedłużenie posługi, jednak bez pozytywnej odpowiedzi, choć w innych parafiach ks. Prowincjał dokonał zmian po 10 latach posługi.

Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Proboszczowi za 5 lat pracy na rzecz naszego kościoła  i wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za każdą Msze Świętą, posługę spowiedzi, udzielonych sakramentów, wizyt  duszpasterskich w naszych domach. Życzymy zdrowia, Bożego Błogosławieństwa w dalszej posłudze kapłańskiej. 

              Rada Parafialna 

 

 


17 maja 6 dni temu, 2020-09-18 33 1907 Drukuj
2015 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2907 Woodall Rodgers Fwy.
Dallas, Texas / TX 75204-2739
Tel. 214-855-1384 / Fax 214-855-1309 / saintpeter@stpeterdal.com

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

do góry