loading...

Serdecznie zapraszamy Parafian, Przyjaciół i Gości do wspólnej zabawy w miłej, polskiej i rodzinnej oraz słonecznej, pełnej radości atmosferze.  W programie; smaczna polska kuchnia; gry i zabawy dla dzieci; występ zespołu „Maki”; bigos i kiełbasa z grila & kaszanka & flaki; ciasta & pączki. Prosimy o donacje z ciast.  Prosimy również o pomoc przy wydawaniu jedzenia oraz w przygotowaniu terenu festiwalowego w sobotę 5 maja godz. 5:00PM.

 

 

                                                                

Modlitwa emigrantów. (XIXw)

O Boże, który aż tu, do obcej ziemi skierowałeś nasze kroki, zmiłuj się nad nami i strzeż nas od wszelkiego złego.

Dopomagaj nam w pracach naszych, dopomagaj nam w usiłowaniach naszych i spraw byśmy Ojczyźnie naszej nie przynieśli wstydu, ani przez lenistwo, ani przez występki i zło.

Jak konary oderwane od pnia i odrzucone daleko jesteśmy. W obecnej ziemi zapuszczać musimy korzenie i ilu z nas tu poginie?

Ilu z nas zginie tu całkiem, a ilu zginie dla kraju? Dla mowy swej, dla obyczaju ojczystego dla wiary, ilu stanie się umarłymi?

O Panie! Nie daj, byśmy zdobywszy majątek i znaczenie Wyparli się swego kraju, zapomnieli o ziemi swej i o wierze ojców!

Dopomóż nam, byśmy mową naszej nigdy nie zapomnieli, ale wychowywali w niej dzieci nasze, jako skarb najdroższy przechowując ją w domach naszych, przy wierze ojców naszych, byśmy zawsze twardo stali, świadcząc zawsze, żeśmy wiernymi wyznawcami Kościoła Twego Świętego. Amen.

 

ze starego modlitewnika (tytuł nieznany)


24 stycznia 2017r. 6 dni temu, 2018-04-14 33 3448 Drukuj
2015 - 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2907 Woodall Rodgers Fwy.
Dallas, Texas / TX 75204-2739
Tel. 214-855-1384 / Fax 214-855-1309 / saintpeter@stpeterdal.com

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

do góry