dodano: 2016-01-19 13:23:03 edycja: 2016-01-19 13:41:28 autor: 1 odsłon: 8507

Ogłoszenia duszpasterskie • + KS. WOJCIECH BARYSKI 3 stycznia 2019 zmarł w Polsce, ks. Wojciech Baryski, chrystusowiec, były proboszcz naszej parafii

  Żałobna Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w niedzielę, 20 stycznia 2019, o godz. 11:00 AM.

   Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!

  19 stycznia 2016r. 9541
 • KRONIKA 2018

  Uroczystość Trzech Króli ubogacił orszak jasełkowy dzieci. Oprawę muzyczną liturgii poprowadził muzyk Hubert Pralitz.

  Z Nowym Rokiem powstał dziecięcy zespół folklorystyczny „Maki”. Tańca ludowego uczy pani choreograf Krystyna Olszewska.

  14 stycznia Rada Duszpasterska zorganizowała tradycyjny „Opłatek”.

  Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wprowadziliśmy dodatkową Msze św. w soboty o godz. 16:30 dla wspólnoty amerykańskiej, która uczęszcza do naszego kościoła z Uptown Dallas.

  Miesiąc luty w naszej parafii jest tradycyjnie poświęcony historii Afro-Amerykańskiej. Okolicznościowy referat wygłosiła Dr. Donzella Hines, przewodnicząca diecezjalnego duszpasterstwa dla Afro-Amerykanów.

  Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne poprowadził 23-26 lutego ks. Prof. Paweł Bortkiewicz, SChr.

  W piątki Wielkiego Postu zapraszaliśmy w godzinach wieczornych do kawiarenki na postną kolację z rybą.

  W Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu w ramach zaangażowania w działalność charytatywną kościoła, kandydaci do bierzmowania zapoznali się w pracą misyjną sióstr Miłości , Matki Teresy z Kalkuty, które posługują w biednych dzielnicach Dallas.

  W Piątek, 16 marca gościliśmy o. Adama Szustak, OP, wędrownego kaznodzieję.

  W Niedzielę Palmową kandydaci do bierzmowania zostali przedstawieni liturgicznie wspólnocie parafialnej.

  W Wielki Piątek młodzież ukazała Inscenizację Drogi Krzyżowej. Antycznych strojów użyczył Teatr miejski.

  Dekorację Grobu Pańskiego z kamienia marmurowego wykonał, Marek Ochal.

  W Wielkanoc amerykańscy katecheci zorganizowali dla dzieci w Griggs Park „Easter Egg Hunt”

  W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo o godz. 15-tej zgromadziło bardzo wielu amerykanów. W tą niedzielę mieliśmy również Święconkę Parafialną.

  W niedzielę, 6 maja tradycyjnie zorganizowaliśmy Polską Majówkę na terenie kościelnym.

  W niedzielę, 13 maja wspólnota amerykańska miała tradycyjną celebrację „May Crowning”.

  Do I Komunii św. 20 maja przystąpiło 16 dzieci. W tym roku dzieci pierwszokomunijne ofiarowały do kościoła ornat.

  Na niedzielę, 27 maja zaprosiliśmy absolwentów średnich i wyższych uczelni. Życzenia tegorocznym absolwentom złożył Dr. Jerzy R. Lysikowski, wybitny biostatyk Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Młodzież wzięła udział w togach.

   Podczas spotkania z przedstawicielami Polonii mieszkającej w Stanach Zjednoczonych Ameryki Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla Polski i Polaków.  Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi                          Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej, za działalność na rzecz społeczności polskiej w USA został odznaczony nasz parafianin, Hubert Pralicz.

  3 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa, która mocno wrosła w polską i polonijną tradycję religijną była celebrowana po raz pierwszy wraz ze społecznością amerykańską.

  W wakacyjne niedziele lipca organizowaliśmy dla wspólnoty amerykańskiej „Vacation Bible School”.

  Ks. proboszcz w sierpniu przebywał na wakacyjnym wypoczynku w Polsce. Księdza proboszcza zastępował ks. Leon B. Rubaj, pełniący na co dzień posługę w San Antonio.

  Nowy rok katechetyczny rozpoczęliśmy 9 września uroczystą Mszą św.

  Rekolekcje dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zostały przeprowadzone w domu rekolekcyjnym sióstr azaretanek, Grand Prairie, w dniach 7-9 września.

  W niedzielę 16 września 18 kandydatów przyjęło Sakrament Bierzmowania. Szafarzem sakramentu był biskup pomocniczy diecezji Dallas - Gregory Kelly.

  Na niedziele zaprosiliśmy na spotkanie otwarte wszystkich zainteresowanych zmianą architektury prezbiterium naszego kościóła Obecny projekt powstał przy współpracy z Diecezjalną Komisją Liturgiczną.

  Od 1 listopada nasz kościół św. Piotra w ramach diecezjalnego procesu „Parish Incorporation” został zarejestrowany w Stanie Teksas jak niezależna rzymsko-katolicka parafia. W skład zarządu nowej jednostki administracyjnej wchodzi aktualny proboszcz, biskup, i dwóch parafian. Właścicielem ziemi i wszystkich budynków na terenie parafii „landlord” jest ponownie parafia.

  Program obchodów – 100-tniej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości obejmował; bankiet w hotelu przy udziale nowo zamianowanego Konsula Generalnego z Houston, Roberta Rusieckiego; koncert fortepianowy Michała Korzistka; Uroczysta Msza św. z udziałem księży polonijnych; występ zespołów folklorystycznych: „Maki” i „Jagoda”; spektakl „100 lat Niepodległości”   przeprowadzony przez Szkołę Polską; wspólny śpiew pieśni patriotycznych oraz koncert muzyki polskiej poprowadzony przez Huberta Pralicz przy współpracy z Small Big Hearts Foundation.

  Pod koniec listopada ukazała się strona internetowa Polonii w Dallas. Forum-Polonia-Dallas.

  W Święto Dziękczynienia gościliśmy Zbigniewa Czajkę i Jan Kostucha, którzy pielgrzymują promując Polskę na rowerach z Seattle, WA do Key West, FL

  Spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem organizuje tradycyjnie Szkoła Polska oraz wspólnota amerykańska. Prasa lokalna  z uznaniem odnotowała to wydarzenie.

  Rekolekcje Adwentowe prowadzi Ks. Prof. Dariusz Oko w dniach   15-17 grudnia.  Ks. Dariusz Oko udzielił również wywiadu dla Guadalupe Radio Texas.

  Powróciliśmy do organizowania Wieczerzy Wigilijnej dla osób samotnych, która odbyła się 24 grudnia, połączona z kolacją przy świecach i wspólnym śpiewem kolęd.

  Po raz pierwszy zorganizowaliśmy Żywą Szopkę, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem i nie tylko u dzieci.

   

  10 listopada 2016r. 6050 22
 • 13 stycznia biuletyn

  26 lipca 2016r. 13075 1
 • Z BOGIEM W NOWY 2019 ROK

  Bóg Wszechmogący, źródło wszelkiego dobra  i błogosławieństwa, niech Wam hojnie udzieli łaski i przez cały rok strzeże zdrowia waszej duszy i ciała.

  Niech Bóg w pokoju kieruje waszym życiem i waszą pracą; Dzisiaj i zawsze wysłucha wasza modlitwę  i doprowadzi Was do życia  wiecznego. Z najlepszymi życzeniami Szczęśliwego Nowego Roku

   

   

  24 stycznia 2017r. 5518
 • LIVE STREAMING

  http://musichost.com/stpeter/

  17 lutego 2016r. 7250
 • KRONIKA 2016

  18 stycznia 2017r. 1770 1
 • Festiwal w Klyde Warren Park

  29 października 2016r. 1742 16
 • Zdjecia z majowki w Dallas

                                                                 

   

  19 stycznia 2016r. 9344 29
 • Galeria

  19 stycznia 2016r. 13984 76
 • 19 stycznia 2016r. 19 stycznia 2016r. 1 8507