dodano: 2016-11-22 18:20:37 edycja: 2017-12-27 15:24:12 autor: 33 odsłon: 1446

SWIETO PATRONALNE KSIEZY CHRYSTUSOWCOW

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w kościele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu zechciejmy oddać szczególny hołd Jezusowi Chrystusowi – Królowi Miłości za Jego opiekę nad nami i nad naszą wspólnotą Parafialną. Ten dzień jest również patronalnym świętem księży Towarzystwa Chrystusowego. Doroczne Święto Patronalne Księży Chrystusowców jest okazją do finansowego wsparcia uczelni przygotowującej duszpasterzy polonijnych. 

Panie Jezu, Pasterzu dusz, który przyszedłeś i zbawiać wszystkich zaginionych, zlituj się braćmi naszymi za granicą. Daj im odczuć głód Słowa Bożego oraz pragnienie życia w Tobie; i oni bowiem są Twoim ludem i niech Twoimi zostaną na wieki. Pozwól nam pójść do nich rozbudzić w nich wiarę ojców i zgromadzić z wszystkich krańców ziemi w Domu Ojca.

Spraw też Panie, by braciom naszym za granicą nie zabrakło dobrych pasterzy, gotowych nieustannie szukać zaginionych owiec. Tym zaś, którzy są stróżami Twej owczarni, daj siłę znosić „ciężar dnia i spiekoty”. Matko Jezusa, Królowo Polonii Zagranicznej i wszyscy Święci Polski Patronowie, wstawiajcie się przed Panem za nami i za braćmi naszymi. A m e n 


22 listopada 2016r. 27 grudnia 2017r. 33 1446